Tallinna õpitegu 2019

Konkursil “Tallinna õpitegu 2019” auhinnatud viiest ettevõtmisest üheks olid Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi avatud veebikursused ehk MOOCid. Avatud veebikursused on tava- ja e-õppe kõrval paindlik võimalus täiskasvanutele, kes töö ja pere kõrvalt oma haridusteed jätkavad. Kursused on ühtlasi reklaam meie koolile ja meie suurepärastele õpetajatele – meil on kaasaegne, digimaailma võimalusi arvestav õppesüsteem ning toetav suhtumine õppijatesse.

Avatud veebikursused hõlmavad hetkel nelja ainet: geograafia (2 kursust, õp Sille Tekku), kunstiajalugu (2 kursust, õp Sigrid Abiline), perekonnaõpetus (1 kursus, õp Piret Meresmaa) ja muusika (1 kursus, õp Kaja Kalmer). Tehnilist poolt korraldab haridustehnoloog Ave Soekov, kursuste kunstilise kujundamise eest hoolitsesid õp Kert Lokotar-Reimann ja kunstnik Maari Soekov. Videosalvestused tegi Julia Golubeva.

MOOCil on tavalise e-kursusega võrreldes mitmeid erisusi. Kursusele registreerumisel ei ole piiranguid – võivad liituda kõik huvilised, nii meie kooli õppijad kui ka vastava ainevaldkonna teadmisi täiendada soovivad inimesed väljastpoolt. Kursused on kõigile tasuta. MOOC annab paindlikkuse nii ajas kui ruumis – juurdepääs kursusele on avatud nii ööl kui päeval, materjalid ja testid on kasutatavad eri platvormidel ja seadmetes.